uysal,beyaz düşünceler

      Zamanla, bilinçsizce sönecek belki parıldayan sevgim. unutacağım. Hatırlanmayan önemsiz bir geçmişe dönecek belki varlığın. Geride kaldığında ne acı hissettireceksin nede şu anki hislerimi. Kalacak olan tek şey, tebessüme neden olacak bir boşluk. Bilir bunu herkes, yaşanan en genel durumdur. Yani diyorum ki; zamanla birlikte yokoluyorsa yaşanılan -an ; geleceğe yönelik zihinde duygu rezerve etmek çok anlamsız. Saçma ve yapay. Ki unutmamak gerekir; sevgiyi oluşturan benim.Düşleyen yine benim zihnim. Bütün kumanda bende ise neden içeri acı serpiştireyim yada umutsuzluk ve yandaşlarıyla donatayım..
     Ben seni sevmeyi seviyorum. Seni seviyorum. Kar tanelerinin senkroni dansını izlerken, seni yanımda hayal edip mimiklerini kurgulamayı seviyorum. Gözlerini görmeye çalışmayı seviyorum. Kaşlarınla yanaklarının bilinçsizce oluşturacağı mimikleri düşlemeyi seviyorum. Zihnimde ses tonunu aramayı seviyorum. Gülüşlerimizin dokunduğu kelimeleri seçmeyi seviyorum.. Nedense, beni sevdiğin kareler oluşturamıyorum. İhtiyaç duymuyorum.Çünkü benim-bizim dünyaya gelişimiz zaten anne ve babamızın sevgisinin sonucu ise sevgiden yaratılmış olan varlığım, sadece fazlasını paylaşmaya ihtiyaç duyuyor belki de. Yoksunluk çekmediğim için, hislerim taşıyor olabilir. Hepsi bu.
    Senden sevgi istemiyorum.Heyecanda istemiyorum. Yalanda istemiyorum. Egonu da istemiyorum. Senden geçmişini, arzularını,hayallerini, yapay düzenini, yada bilmediğimi düşündüğün hiçbir şeyi istemiyorum. Bu dünyaya ait olan üstünde taşıdıklarınıda istemiyorum.
    Senden; bendeki -seni rahat bırakmanı istiyorum.
.

Popular Posts