oysaki sarılacaktı

derinlerden yüzeye çıkmaya çalışan, kaynayan duygular. korkak inanç, parmak uçlarımdan saç köklerime kadar yayılmaya başlıyor her düşte.büyüyen bir ışık var ruhumda. kişilerin olumsuz çağrılarına rağmen saflığını ısrarla koruyan bir parıltı. nefesimi boğazımda tutan cinsten. heyecan. hayali gülüşler. canlanacak an-lar. inanç yayılıyor her bir hücreme. ve ses artıyor.koşuyorum. ben koştukça kaçıyor!yokoluyor,delirtiyor.bıktırıyor.tüketiyor.
sonrası mı.
yalnızlık dolu bir boşluk, tutunacak yeri yok senli-benli düşlerden başka. alıyorum karşıma dalıyorum derinine. gülümsüyorsun. seni anlatıyorum sana işte. bendeki seni, anlıyorsun. karşılık bile veriyorsun. inanmazsan bana sor!
sonra..sonrasını sorma. nasıl savrulduğumu, un ufak, olduğumu nasıl ve nasıl küstüğümü. sen misin hiç gelmeyen. işte böye, bir elimde boş makara sar sar dolmaz, bir elimde umut ipliği sarmasam olmaz. diyorum ki; yazılacak kitaplar var, yapılacak resimler, çekilecek fotoğraflar, dinlenecek şarkılar, koşulacak yollar, bozulacak planlar, sürünülecek bir yaşam var. yapılacak çok işimiz var. işte bir sen yok.


gecen gördüm yine. anlatayım mı. belki sende görmüşsündür.
yürüyorum bilinçsizce. seslere insanlara karışıyorum. yaklaşıyorum.hızlı adımlar. kalabalık çember var. neresi bilmiyorum ama yeşil bolca.yürüyorum. ilerliyorum ve kalabalığa yaklaştıkça yavaşlıyorum. görüyorum ki çemberin ortasında, ayaktasın konuşuyorsun, gülüyorsun.  nefesim canımda. omuzların arkasından bakıyorum. iki damla aşağıya doğru yol alırken, gözlerim gülüyor. yanaklarım ağlıyor. diyorum ki evet Sonunda! karşımda. gerçek! buldum.. nefesimi rahatlıkla sızdırıyorum. gülüyorum. evet diyorum işte bu kadar. tam karşında.
sonra bir adım geri atıyorum.
bir adım daha.bir adım daha. 'hayır diyorum ayaklarıma. hayır geri değil. yalvarırım dur! çok yaklaştım dur! nolursun dur! geri değil! ileri.. sadece bir kez sarılacağım.çok bekledim dur! sadece. sadece. sarılacağım sonra git DUR ARTIK! geri değil diyorum sanaa lütfen DUR yaklaşmıştım BEN.
kalabalık çember açılıyor. omuzlar çekiliyor. bakıyor herkes. gözlerini kısıyorsun. görüyorsun .
ben geri gittikce sen bir adım atıyorsun.
bir adım daha.
arkamı dönüyorum ve koşmaya başlıyorum. nefesimi boğmak istiyorum. koşmak istemiyorum! gitmek istemiyorum! hızlanıyorum. arkama bakamıyorum. ağlıyorum.boğulmuş duyguların gözyaşları. ölü gözyaşları..ara sokaklara giriyorum.
insanlar vızıldıyor.
insanlar konuşuyor.
insanlar delirtiyor.
insanlar senkroni halinde 'sarılacaktı' diyor.


Popular Posts