NE? NE? NE???

Hiç sevmediğim ama tek sevdiğim bir insan demişti ki günün birinde ; ömrün boyunca yalnız kalacaksın, evinde resimlerin bütün çalışmalarınla oturup şarap içeceksin, kimmse görmeyecek neler yaptığını, sen hep şarap içeceksin -kendinle beraber." Onu neden sevmiyorum biliyor musunuz? Acımasızca savuruyor beynini.. Onu neden seviyorum biliyor musunuz, çünkü başka insan -seçenek bulunmadığı için..Şu son iki cümlem bile lanet olsun ki onu haklı çıkarıyor.

Geçmiş, kocaman bir anı. Kocaman anılar ise; ağır. Gelecek sadece olasılıklar silsilesi. Realiteye göre sonsuz geride yaşıyoruz güneş ışınları 'dünya' adındaki gezegene ulaşıncaya kadar. Bu durumda biz insancıkların geçmiş-gelecek senaryosu kaidesiz kalıyor. Bütün suç güneş ışınlarının bence..


Cevap arıyorum ben. Sorusu olmayan cevap. Anladınız mı? Yani yalnız şarap içen tek başına bir 'cevap' arıyorum. İnsan gibi düşünün cevap'ı. Ahbap yada kankiniz gibi. Dalga geçerdiniz onunla değil mi.. Ne biçim şeysin lan sen 'sorun' yok. Cevapsın ama hahahahah. Mesela düşünün ki bar masasına oturdunuz yanınızda dostunuz cevap, oturuyor içiyorsunuz beraber. Sen diyorsun ki; Dostum cevap lazım bana bu hayatta. O da diyor ki; bana da soru lazım işte oğlum... Sonra tokuşturuyorsunuz, siz iki bilinmeyen.. Biriniz aradığınız yanındaki cevaba, diğeriniz bulamadığı sorusuna... Yaşam bu kareden ibaret bir komedya bence şuan günümüzde.. Dışarıdan böyle böyle bilmem ne. İçerden olayın aslı; şöyle böyle.. Sikerim içeriyi-dışarıyı be! NE.NE.NE ??? Artık gördüğünüz gibi bir konu da yok ortada. Ne sosyoloji, ne felsefe, sanat tarihi, mitoloji, epistemoloji ne de metafizik ne de sembolik mantık ne de SANAT bazen ruhun karmaşası içinde bir 'HİÇ' kalıyor. Her şeye bir kavram yapıştırması var oysaki; psikanaliz hemen diyecek XANAX! Bende diyeceğim siktir-git sürtük! Junkieler diyecek ki; LİNE evet LİNE! Diyeceğim ki hayır bu da değil. NE Mİ? Eee bende onu soruyorum ya SORU YOK? Cevap ÇOK. Hayır-hayır-hayır.  

Popular Posts